Yaşar Üniversitesi, 2014

Lisans mezuniyetimin hemen ardından 1991 yılında psikoloji alanında uygulamacı olarak çalışma hayatıma başladım ve yüksek lisans ve doktora eğitimlerim esnasında uygulamacı olarak çalışmayı sürdürdüm. Meslek yaşantım ağırlıklı olarak eğitim kurumlarında devam etti. Hem özel hem de kamu sektörüne ait ulusal ve uluslararası kurumlarda özel eğitim öğrencilerinin yanı sıra, okul öncesinden üniversite seviyesine kadar farklı gelişim evrelerindeki bireyler ve ailelerle çalışma ve zenginleşme fırsatım oldu. Öncelikle bireysel terapi ağırlıklı olarak yürüttüğüm uygulamalarım zaman içinde kültürel bağlamı ve etkileşim ağını da içine alan sistemik yaklaşıma dönüştü.

 

Çift ve aile terapisi konusunda kuramsal bilgi ve beceriyi bir arada kazandırmayı hedefleyen uluslararası nitelikte bir eğitim programı sunabilmek amacıyla 2012 yılında Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Hiebert Enstitüsü işbirliği ile Evlilik ve Aile Terapistliği Sertifika Programını başlattık.  Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen ve iki dönem (dört yıl) gerçekleşen bu programda koordinatör, eğitimci ve süpervizör olarak yer aldım.

 

 

Ortak yazarlarından biri olduğum iki kitabım var. Hocalarım Yrd. Doç. Dr. E. Çiğdem Leblebici ve Dr. William J. Hiebert ile kalem aldığımız Çift Terapisinde Yapılandırılmış İlk Görüşmeler isimli kitabımız Pegem Akademi Yayınlarından 2014 yılında çıktı ve 2016 yılında ikinci basımı yapıldı. 2016 yılında Pegasus Yayınlarından çıkan Yüz Yüze: Türkiye’den Çift ve Aile Terapisi Öyküleri isimli kitabın bölümlerinden birinin yazarıyım.

Sığacık, 2016

Yaşar Üniversitesi, 2014

2006 yılından itibaren farklı eğitim kurumlarında görev yapan eğitmen ve yöneticilere hizmet içi eğitimler veriyorum.

Yaptığım terapi uygulamaları, verdiğim ders ve süpervizyon niteliğindeki eğitimlerin yanı sıra lise ve üniversite öğrenci gruplarına ve sivil toplum örgütlerine sunumlar yapıyorum ve radyo programlarına katılıyorum. Bu etkinliklerde psikoloji, çocuk, ebeveynlik, aile ve eş ilişkileri konularında bilgimi ve deneyimimi paylaşmaya devam ediyorum.