Bu sayfadaki psikologlarımız alternatif bir model olarak sunduğumuz yeni mezunlara yönelik uygulamalı psikoloji eğitim/staj programımıza altı ayı aşkın bir süre boyunca düzenli katılım sağlayıp başarıyla tamamlamışlardır. Çeşitli alanlarda aldıkları terapi eğitimleri sayesinde kuramsal donanıma erişmişler, süreç içerisinde toplam 100 saati aşkın terapi hizmeti vermiş ve 80 saati aşkın süpervizyon almışlardır. Terapi uygulamaları sayesinde deneyimleri artmakta olan psikologlarımız süpervizyon toplantılarına katılarak terapi yöntemleri, müdahale teknikleri, terapötik iletişim becerileri, uygulama etiği ve terapist olarak kendini tanıma alanlarında kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler.

Ekibimizdeki psikologlar ile Balçova ofisimizde yüz yüze veya çevrimiçi yürütebileceğiniz seanslar için aşağıdaki bölümden bize ulaşabilirsiniz.

78 VAKA 395 SEANS 120 SAAT SÜPERVİZYON

Fatma Zehra Çetin

Merhaba, ben psikolog Zehra Çetin. 2000 yılı İzmir doğumluyum. Yaşar Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü 2022 yılında bölüm birinciliğiyle tamamladım. Lisans hayatım boyunca başta klinik psikoloji olmak üzere çeşitli alt alanlara (evrimsel psikoloji, örgütsel psikoloji ve liderlik psikolojisi gibi) ilgi duydum ve lisans sürecim boyunca bu alanlara yönelik dersler ve eğitimler alarak hem teorik hem de uygulama üzerine kendimi geliştirmeye gayret ettim. Bunların yanı sıra felsefe, sanat tarihi ve çeşitli edebiyat okumaları yapıyorum. Ayrıca, başta kendim olmak üzere insanı anlamlandırmakta toprakla iç içe kalmanın önemli bir yeri olduğuna inanıyorum ve bu sebeple tarımsal faaliyetlere de (mandalina ve avokado üreticiliği gibi) ilgi duyuyorum. Mezuniyetimin ardından, lisans süresince öğrencisi de olduğum Psk. Dr. Özge Alkanat’ın yanında görev almaya başladım ve kendisinden aldığım süpervizyon eşliğinde danışan görüyorum. Aktif olarak Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine yoğunlaşmakla birlikte eklektik bir yaklaşım benimseyerek farklı ekollerden de beslenmeye çalışıyor, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Yetişkin bireysel terapi

 • Ergen bireysel terapi

 • Çift terapisi

 • Çocuk değerlendirme testleri

 

İletişim Bilgileri:

Sibel Ayran

Merhaba ben Psikolog Sibel Ayran. 1999 yılı İzmir doğumluyum. Lisans öğrenimimi Ege Üniversitesi psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olarak 2022 yılında tamamladım. Lisans hayatımın ilk yılından itibaren gelişim psikolojisi alanına ilgi duymaya başladım. Üniversite eğitimimde seçmiş olduğum klinik psikoloji ve gelişim psikolojisi derslerinin yanı sıra katılmış olduğum projeler ve yapmış olduğum stajların ışığında mesleğimde çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmanın bana keyif verdiğini anladım. İnsan gelişiminin özelliklerinin meslek hayatımda öğrenmemin önemli olduğunu düşünüyorum. Mesleki çabalarımın yanı sıra yazmayı ve okumayı sevdiğim için ileride çocuk kitabı yazma hayalimi gerçekleştirmeye çalışıyorum. Şu anda Psk. Dr. Özge Alkanat’ın yanında ve onun süpervizörlüğünde danışanlara ulaşılabilir terapi desteği sağlamaktayım. Seanslarımda çocuklar ve aileleriyle Oyun Terapisi yöntemiyle, ergen ve yetişkinlerle ise Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüyle ilerlemekteyim. Size ve yakınlarınıza terapi hizmeti vererek destekte bulunmak isterim.

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Ergen Bireysel Terapi

 • Yetişkin Bireysel Terapi

 • Aile Görüşmeleri

 • Çocuk Değerlendirme Testleri

 

İletişim Bilgileri:

Umut Karabulut

Merhaba, ben Umut Karabulut. 1996 yılında Tunceli’de doğdum. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü kazanıp, 2022 yılında mezun oldum. Eğitim sürecim boyunca birçok seminere katılıp, teorik olarak öğrendiklerimi pratiğe dönüştürmek için kazanımlar elde etmeye çalışmak ile birlikte kişisel hayatımda ilgi duyduğum ve özellikle hayata, insana, insanın ruh hallerine ve düşünce biçimlerine dair gelişimime katkı sunduğuna inandığım edebiyat, fotoğrafçılık, sinema, müzik ve spor gibi konularda da geliştirmeye çalışıyorum. Psikoloji biliminin alt dallarına yönelik yaptığım çalışmalarda kendimi özellikle klinik alanda geliştirmeye özen gösterdim. Tunceli Devlet Hastanesi'nde 2022 yılının Ocak ve Şubat ayları arasında staj yaptım. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almakla birlikte güncel olarak Şema Terapi alanındaki çalışmalarıma devam ediyorum. Öncelikle Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimseyerek ve aynı zamanda diğer ekollerden de beslenerek yetişkinler ve ergenler ile çalışmaya, sevgili hocam Özge Alkanat’ın süpervizyonu eşliğinde devam ediyorum.

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Ergen bireysel terapi
 • Yetişkin bireysel terapi

 

İletişim Bilgileri:

Alperen Altıntaş

Merhabalar, ben psikolog Alperen Altıntaş. 2022 yılında Yaşar Üniversitesi %100 İngilizce Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Psikolojinin disiplinler arası bir alan olduğunun bilincinde olarak lisans eğitimim sırasında ve sonrasında farklı disiplinlere ait deneyimler edindim. Bu kapsamda okumalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye özen gösterdim. Kliniklerde ve özel eğitim kurumlarında stajlarımı tamamladım. İçinde bulunduğum stajlarda teorik bilgilere ek olarak psikolojide kullanılacak teknikleri öğrenme ve uygulama şansı yakaladım. Bütün bu kariyer çalışmaları arasında hayatımın çok önemli bir parçası olan sporla ilgilenmek beni her zaman zinde tuttu, öte yandan sevdiğim tarzda filmleri ve dizileri izlemek bana her zaman büyük keyif verdi. Bu rutinler ve hobiler psikolojiyle ilgilenmenin yanında hayatı güzelleştiren detaylar oldu. Şu anda Uzman Klinik Psikolog Özge Alkanat’ın hayata geçirdiği program dahilinde ve onun süpervizyonu eşliğinde uygun ücretli terapi desteği sağlamaktayım. Terapi sürecinde Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünün ışığında ilerliyor olacağım. Bu deneyime katılmak isteyen herkesi kliniğimize bekliyoruz.

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Yetişkin bireysel terapi
 • Ergen bireysel terapi
 • Çift ve aile terapisi 

 

İletişim Bilgileri:

Ayşegül Erden

Merhaba, ben Psikolog Ayşegül Erden. 2000 yılı İzmir doğumluyum. Lisans eğitimimi Ocak, 2023’de Yaşar Üniversitesi %100 İngilizce Psikoloji Bölümünden bir dönem erken mezun olarak tamamladım. Psikoloji bölümünü okumaya karar verdiğimde motivasyonum çok güçlüydü. İnsan zihninin eylemleriyle olan ilişkisi, bilişsel sistemimizin kendimizi ve çevremizi anlamlandırmadaki etkisi odak noktam olarak keşfetmeyi sevdiğim alan olmuştu. Aynı zamanda birçok meslektaşım gibi destek almak isteyen insanlara yardımcı olmak ve tutku duyduğum alanda olmak en güçlü motivasyonum oldu. Alanda var olmaya başladığımdan beri psikolojinin başka birçok alt alanı olduğunu keşfederken ilgili olduğum diğer alanlarla olan ilişkisini anlamlandırmak eşsiz bir deneyim oldu. Artık bana iyi gelen şeyleri yaparken bile (film izlemek, fotoğraf- video çekimi yapıp, editlemek, yapılan eserleri incelemek...) görsel algımın gelişmesi, olayları daha farklı yorumlamak gibi daha farklı bir penceremin oluştuğunu fark ettim. Lisans eğitimim boyunca akademik başarımı yüksek tutmaya çalışmakla beraber birçok staj ve çalıştay tecrübem oldu.

Bir yandan lablarda gönüllü olarak çalışırken bir yandan da kendimi eğitebileceğim, geliştirebileceğim alanlarda bulunmaya çalıştım ve çalışmaya devam etmekteyim. Şu anda lisans sürecimde öğrencisi olduğum Psikolog Dr. Özge Alkanat süpervizyonluğunda danışan almaya başlamış bulunmaktayım.

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Ergen bireysel terapi
 • Yetişkin bireysel terapi

 

İletişim Bilgileri:

F. Zehra Durmuşoğlu

Merhaba, ben Psikolog Zehra Durmuşoğlu. 1997 yılı Osmaniye doğumluyum. Lisans eğitimimi 2022 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olarak tamamladım. Lisans hayatım boyunca birçok mesleki seminere katılmanın yanı sıra, zorunlu ve gönüllü stajlar kapsamında; Ege üniversitesi hastanesi, özel danışmanlık merkezi, Ege üniversitesi çocuk ve ergen araştırmaları laboratuvarında stajyer psikolog olarak görev aldım. Pek çok vaka gözlemleyebilme, alanda kullanılan psikolojik testleri gözlemleme ve uygulama, çocuk ve ergenlere yönelik uygulama/müdahale içeren projelerde yer alarak teorik bilgimi alanda deneyimleme fırsatı elde ettim. Bu süreçte kendimi mesleki anlamda zenginleştirmenin yanı sıra; film/dizi izlemek, gezmek, güzel şeyler okumak gibi faaliyetlere vakit ayırarak, bana iyi gelen şeylerle kendimi hep destekledim. Mezun olduktan sonra Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü üzerine çalışmalarımı ve okumalarımı sürdürerek ergen ve yetişkin bireylerle; bunun yanı sıra, Deneyimsel Oyun Terapisi ile çocuklarla çalışmaktayım. Çocuk danışanlarım ile çalışırken terapi sürecini kolaylaştırmak, daha fazla fayda sağlamak adına değerlendirme testleri kullanmaktayım. Şu anda hocam, Psk. Dr. Özge Alkanat’ın yanında ve onun süpervizyonu eşliğinde ulaşılabilir terapi desteği ile danışan görme sürecim devam etmektedir.

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Çocuklarla Oyun terapisi

 • Çocuk değerlendirme testleri

 • Ergen bireysel terapi

 • Yetişkin bireysel terapi

 

İletişim Bilgileri:

Mihriban Ören

Merhaba, ben Uzman Psikolog Mihriban Ören. 1988 yılı Zonguldak doğumluyum. 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerime Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, Gelişim Psikolojisi alanında devam ettim. Lisans eğitimim sırasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Kliniğinde stajımı tamamladım. Lisansüstü eğitimime başladığım sıralarda, bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde altı ay süreyle çalıştıktan sonra kariyer hedeflerimden biri olan akademisyen olma yolunda ilk adımı Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümünde araştırma görevlisi olmaya hak kazanarak attım. 2014 yılından beri Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünde akademik çalışmalarıma devam etmekle birlikte, bir diğer hedefim ve hayalim olan alanda çalışmak konusunda kendimi geliştirmeye başladım. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerim sırasında edindiğim teorik bilgilerin yanı sıra, okul öncesi çocuklar ve ebeveynlere yönelik eğitim ve müdahale programlarında uygulayıcı/eğitimci olarak yer aldım; ebeveynlere yönelik Çocukları Dikkate Almak (Tuning Into Kids) müdahale/eğitim programı uygulayıcı eğitimini başarıyla tamamladım. Çözüm odaklı terapi yaklaşımıyla başlayan eğitim yolculuğuma ise Aile Danışmanlığı Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Sanatla Terapi eğitimleri ile devam ettim. Şu anda beş yıl süren psikodinamik yönelimli Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimi ile hem bireysel hem de mesleki yolculuğum devam etmekte. Mezun olduğum Sanatla Terapi eğitimi kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmaları ve eğitimlerde stajyer uygulayıcı olarak yer almaktayım. Aynı zamanda sevgili hocam Psk. Dr. Özge Alkanat’ın kliniğinde kendisinden aldığım süpervizyon eşliğinde yetişkinlere yönelik terapi hizmeti vermekteyim. Temel olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü takip etmekle birlikte eklektik bir yaklaşım benimseyerek Sanatla Terapi tekniklerinden, psikodinamik ve varoluşçu terapi yaklaşımları olmak üzere farklı ekollerden de besleniyorum. İnsanlarla birebir temasta bulunduğum bu alanda kendimi geliştirmeye ve alet çantamı farklı yaklaşımlar ve terapi teknikleriyle zenginleştirmeye devam ediyorum.

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Yetişkin Bireysel Terapi
 • Oyun Terapisi

 

İletişim Bilgileri:

Şölen Ege Eriş

Merhaba, ben Psikolog Şölen Ege Eriş. 1999’da İzmir’de doğdum. 2022 yılında ikinci ana dalım olan Psikoloji Bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldum. 2023 yılında Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programına başladım ve devam ediyorum. Bundan önceki öğrencilik hayatımda katıldığım proje ve gönüllülük çalışmalarında çocuklarla ve ergenlerle çalışmayı, anlaşmayı deneyimledim. Bu süreçte, iş hayatımda bana en büyük motivasyonu ve mutluluğu klinik psikoloji alanında çalışmanın getireceğini fark ettim. Mezun olduktan sonra gönüllü stajımı tamamladım. Çocuk ve ergenlerle görüşme, oyun terapisi ve çeşitli değerlendirme testleri hakkında değerli bilgiler edindim, deneyim kazandım. Staj dönemimde çeşitli eğitimlere katılarak kısa süreli çözüm odaklı terapi, BDT ve Deneyimsel Oyun Terapisi alanlarında bilgilendim. Bu günlerde mesleğimi kendimi geliştirmeye devam ederek; çocuklar, ergenler ve onların bakım verenlerine destek olarak icra ediyorum. Günlük hayatımda ise mitoloji, fantastik edebiyat/sinema ve animasyon alanları ile ilgileniyorum.

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Ergen bireysel terapi

 • Çocuklarla oyun terapisi

 

İletişim Bilgileri:

Berke Yağız Kılıççı

Merhaba, ben psikolog Berke Yağız Kılıççı. 1999 İstanbul doğumluyum. 2023 yılında Yaşar Üniversitesi %100 İngilizce Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Öğrencilik döneminde yaptığım staj programında pek çok vaka gözlemleyebilme ve diğer psikoterapi ekolleri arasında kendime en uygun olanı belirleme fırsatı yakaladım. Bu doğrultuda klinik psikoloji alanında mevcut olarak en kanıt temelli yaklaşım olmasından dolayı BDT(bilişsel davranışçı terapi) ekolünü benimseyip, ergen ve yetişkin bireysel terapide okumalarımı yoğunlaştırdım ve kendimi geliştirdim. Bu süreçte beni en motive eden etken ise danışanların seansta seansa iyilik hallerinin yükselmesi oldu. Aynı zamanda gitar çalmak, konserlere gitmek, kitap okumak gibi aktiviteler eğitim sürecini oldukça keyifli geçirmeme yardım etti. Şu anda lisans sürecinde hocam olan Psk. Dr. Özge Alkanat’ın süpervizörlüğünde danışan alıyorum. 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Ergen Bireysel Terapi
 • Yetişkin Bireysel Terapi

 

İletişim Bilgileri:

Beyza Sessiz

Merhabalar, ben Psikolog Beyza Sessiz, tam burslu okuduğum Yaşar Üniversitesi psikoloji lisansından bölüm birinciliği ve fakülte ikinciliği dereceleriyle mezun oldum. Şu anda %100 burslu Tınaztepe Klinik Psikoloji Lisansımı sürdürmekteyim

Başarılı bir psikolog olmak, insanları anlayabilmek ve doğru şekilde destek olabilmek benim için her daim çok kıymetli bir hedefti, bunun için eğitimim boyunca birçok gönüllük projelerinde, deneysel çalışmalarda ve uygulamalı alanlarda deneyim edinmeye çalıştım ve bunların sonucunda Klinik alanda ilerlemek istediğimden emin oldum. Mesleki ilgilerim dışında, bitki yetiştirmekten ve doğa yürüyüşlerinden çok keyif alıyorum.

 Şu an ise değerli Doktor Klinik Psikolog Özge Alkanat’ın süpervizyonluğunda psikoterapi hizmeti vermekteyim. Bilişsel davranışçı terapi ekolüne dayalı bir terapi yöntemi benimsiyorum aynı zamanda farklı terapi ekollerinden ve uygulamalarından da faydalanıyorum. Yetişkin ergen çocuk olmak üzere, çeşitli yaş grupları ile çalışıyorum. 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Yetişkin bireysel terapi

 • Ergen bireysel terapisi

 • Oyun terapisi

 

İletişim Bilgileri:

Serra Ecem Takan

Merhaba ben Psikolog Serra Ecem Takan. 1998 yılında Manisa’da doğdum. 2017 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım ve 2022 yılında 1 yıllık Hazırlık ve 4 yıllık Psikoloji Lisans eğitimimi yüksek onur derecesi ile tamamladım. Lisans mezuniyetimden hemen sonra Ege Üniversitesi Gelişim Yüksek Lisansına kabul edildim ve 2023 yılında ders dönemini başarı ile tamamladım. Lisans eğitimimin başından itibaren ergenlik gibi zorlu bir dönemden geçerken hem ailelerin hem de kimlik arayışındaki gençlerin yardım eli olmak istemekteydim. Bunun ışığında lisans eğitimimde Gelişim ve Klinik Alana özgü tüm dersleri alarak başarıyla tamamladım. Aynı zamanda lisans döneminde içinde bulunduğum tüm projelerde çeşitli yaşam döneminde bireylerle ve ebeveynlerle çalışma fırsatı buldum. Aslında tüm bu edindiğim deneyimler ve eğitimimin katkısıyla ebeveynlere çocuklarının yaşam dönemine uygun eğitim programları düzenlemek en önemli mesleki hedeflerim arasında ve bunu başarmak için çalışmaya devam etmekteyim. Tüm bu mesleki gelişimim adına gerçekleştirdiğim çalışmalarımın yanı sıra keman, piyano gibi müzik aletlerini çalarak vakit geçirmeyi seviyorum ve kişisel gelişimime katkı sağladığını düşünüyorum. Halihazırda Psk. Dr. Özge Alkanat’ın yanında ve onun süpervizörlüğünde danışanlara ulaşılabilir terapi desteği sağlamaktayım. Gelişim alanında uzmanlaşmak adına emek veren biri olarak hayat boyu gelişimin mümkün olduğuna inanıyorum ve çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere terapi hizmeti vererek destek olmak isterim. Bunun yanında, aileler ve çiftlere de danışmanlık hizmeti sağlamak isterim. Bunu yaparken de Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimsemek ile birlikte yardımcı olabileceğini düşündüğüm şekilde eklektik bir yaklaşım benimsemekte ve kendimi çeşitli açıdan geliştirmeye devam etmekteyim.

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Çocuklarla oyun terapisi

 • Ergen bireysel terapi

 • Yetişkin bireysel terapi

 • Çift ve aile terapisi

 

İletişim Bilgileri: