Doktora eğitimim sayesinde mesleki bilgi ve yeterliliğin yanı sıra, iki önemli kişisel farkındalık kazandım. Birincisi, bilginin ve sevginin kişide kalmasının kişiye ve topluma fayda sağlamayacağı ve sadece paylaşılarak çoğalabileceği yönündeydi.  İkinci farkındalığım ise, çabucak akıp gitmekte olan hayatın içindeki güzel renklerin tadına varabilmek için ömür olarak bize sunulan süreyi doğru kullanmak gerektiğiydi.  Bu bakış açısıyla, meslek yaşantımı bana enerji veren renkli unsurları kaçırmamaya özen göstererek yönetmeye yöneldim.

Benim için hayatın renklerini oluşturan unsurlar üç noktada odaklanıyor. Birincisi bedenimi harekete geçiren ve doğa ile bütünleşmemi sağlayan yüzmek, bisiklete binmek ve yürüyüş yapmak gibi kinestetik etkinlikler. İkincisi kendimle baş başa kalıp dinginleşmemi sağlayan fotoğraf çekmek, yemek yapmak, örgü örmek, kitap okumak gibi etkinlikler. Üçüncüsü ise etkileşim ağımı beslediğim aile-dost birliktelikleri ve sosyal etkinlikler. Web sitemin ana sayfasında kullanılan görseller bu üç unsurun birlikteliğini temsil eden, kendi çekmiş olduğum fotoğraflardan oluşmaktadır.  

Son iki yıldır hayatımda yeni bir renk bir olarak Taşdibi Fırın yer alıyor. Eşimin sağlık sorunuyla başlayan bu macerada ‘Bay ve Bayan Taşdibi’ olarak glütensiz ekşi mayalı ekmek yapımında eşime yol arkadaşlığı yapıyorum. Sağlıklı beslenmeye yönelik deneyimlerimizi ve üretimlerimizi bu konuya ilgi duyan ekmek dostlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz.

Sığacık, 2016

Taşdibi Fırın'ı Instagram'dan takip edebilirsiniz: