BEN YAPTIM, SEN DE YAPABİLİRSİN

Ege Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencileri ile başlattığımız bu spsyal sorumluluk projesinde Pandemi döneminde çevrimiçi ders çalışma konusunda motivasyon kaybı yaşayan dezavantajlı bölgelerdeki ortaokul öğrencileri eğitim konusunda motive etmeyi amaçladık. Bu amaçla psikoloji bölümü öğrencileri ortaokul öğrencisi kardeşleriyle eşleşerek bir dönem boyunca onlarla birebir görüşmeler yaptılar ve bu görüşmelerle ilgili süpervizyon alarak mesleğe hazırlanmış oldular. Çift taraflı bir kazanımın gerçekleştiği bu projede eşleşen bazı öğrencilerin halen birbirleri ile iletişimde olduğunu bilmek en büyük mutluluk.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE KURUMLAR

Toplum hizmeti yapmakta olan sivil toplum örgütleri ve çalışanlarına kurumsal destek almak isteyen kurumalarla bilgi ve deneyim birikimimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMASI

Şubat 2023’de yaşadığımız depremin ardından Seferihisar ve Sığacık bölgesine gelen depremzede vatandaşlarımız için Seferihisar Belediyesinin sunduğu Psikososyal Destek Çalışmasında genç meslektaşlarımla birlikte yer alarak travma çalışmalarını yürüttük.