Bu sayfadaki psikologlarımız alternatif bir model olarak sunduğumuz yeni mezunlara yönelik uygulamalı psikoloji eğitim/staj programımıza altı ayı aşkın bir süre boyunca düzenli katılım sağlayıp başarıyla tamamlamışlardır. Çeşitli alanlarda aldıkları terapi eğitimleri sayesinde kuramsal donanıma erişmişler, süreç içerisinde toplam 100 saati aşkın terapi hizmeti vermiş ve 80 saati aşkın süpervizyon almışlardır. Terapi uygulamaları sayesinde deneyimleri artmakta olan psikologlarımız süpervizyon toplantılarına katılarak terapi yöntemleri, müdahale teknikleri, terapötik iletişim becerileri, uygulama etiği ve terapist olarak kendini tanıma alanlarında kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler.

Ekibimizdeki psikologlar ile Balçova ofisimizde yüz yüze veya çevrimiçi yürütebileceğiniz seanslar için aşağıdaki bölümden bize ulaşabilirsiniz.

Fatma Zehra Çetin

Merhaba, ben psikolog Zehra Çetin. 2000 yılı İzmir doğumluyum. Yaşar Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü 2022 yılında bölüm birinciliğiyle tamamladım. Lisans hayatım boyunca başta klinik psikoloji olmak üzere çeşitli alt alanlara (evrimsel psikoloji, örgütsel psikoloji ve liderlik psikolojisi gibi) ilgi duydum ve lisans sürecim boyunca bu alanlara yönelik dersler ve eğitimler alarak hem teorik hem de uygulama üzerine kendimi geliştirmeye gayret ettim. Bunların yanı sıra felsefe, sanat tarihi ve çeşitli edebiyat okumaları yapıyorum. Ayrıca, başta kendim olmak üzere insanı anlamlandırmakta toprakla iç içe kalmanın önemli bir yeri olduğuna inanıyorum ve bu sebeple tarımsal faaliyetlere de (mandalina ve avokado üreticiliği gibi) ilgi duyuyorum. Mezuniyetimin ardından, lisans süresince öğrencisi de olduğum Psk. Dr. Özge Alkanat’ın yanında görev almaya başladım ve kendisinden aldığım süpervizyon eşliğinde danışan görüyorum. Aktif olarak Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine yoğunlaşmakla birlikte eklektik bir yaklaşım benimseyerek farklı ekollerden de beslenmeye çalışıyor, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Fatma Zehra Çetin CV  

 

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Yetişkin bireysel terapi
 • Ergen bireysel terapi
 • Çift terapisi
 • Çocuk değerlendirme testleri
 • Duygu düzenleme 

Sibel Ayran

Merhaba ben Psikolog Sibel Ayran. 1999 yılı İzmir doğumluyum. Lisans öğrenimimi Ege Üniversitesi psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olarak 2022 yılında tamamladım. Lisans hayatımın ilk yılından itibaren gelişim psikolojisi alanına ilgi duymaya başladım. Üniversite eğitimimde seçmiş olduğum klinik psikoloji ve gelişim psikolojisi derslerinin yanı sıra katılmış olduğum projeler ve yapmış olduğum stajların ışığında mesleğimde çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmanın bana keyif verdiğini anladım. İnsan gelişiminin özelliklerinin meslek hayatımda öğrenmemin önemli olduğunu düşünüyorum. Mesleki çabalarımın yanı sıra yazmayı ve okumayı sevdiğim için ileride çocuk kitabı yazma hayalimi gerçekleştirmeye çalışıyorum. Şu anda Psk. Dr. Özge Alkanat’ın yanında ve onun süpervizörlüğünde danışanlara ulaşılabilir terapi desteği sağlamaktayım. Seanslarımda çocuklar ve aileleriyle Oyun Terapisi yöntemiyle, ergen ve yetişkinlerle ise Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüyle ilerlemekteyim. Size ve yakınlarınıza terapi hizmeti vererek destekte bulunmak isterim.

 

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Oyun Terapisi
 • Ergen Bireysel Terapi
 • Yetişkin Bireysel Terapi
 • Aile Danışmanlığı
 • Çocuk Değerlendirme Testleri
 • Çocuk ve Ergenlerde Duygu Düzenleme

Umut Karabulut

Merhaba, ben Umut Karabulut. 1996 yılında Tunceli’de doğdum. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü kazanıp, 2022 yılında mezun oldum. Eğitim sürecim boyunca birçok seminere katılıp, teorik olarak öğrendiklerimi pratiğe dönüştürmek için kazanımlar elde etmeye çalışmak ile birlikte kişisel hayatımda ilgi duyduğum ve özellikle hayata, insana, insanın ruh hallerine ve düşünce biçimlerine dair gelişimime katkı sunduğuna inandığım edebiyat, fotoğrafçılık, sinema, müzik ve spor gibi konularda da geliştirmeye çalışıyorum. Psikoloji biliminin alt dallarına yönelik yaptığım çalışmalarda kendimi özellikle klinik alanda geliştirmeye özen gösterdim. Tunceli Devlet Hastanesi'nde 2022 yılının Ocak ve Şubat ayları arasında staj yaptım. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almakla birlikte güncel olarak Şema Terapi alanındaki çalışmalarıma devam ediyorum. Öncelikle Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimseyerek ve aynı zamanda diğer ekollerden de beslenerek yetişkinler ve ergenler ile çalışmaya, sevgili hocam Özge Alkanat’ın süpervizyonu eşliğinde devam ediyorum.

 

 

Hizmet Verdiği Alanlar:

 • Ergen bireysel terapi
 • Yetişkin bireysel terapi

Deprecated: substr(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/u6935536/public_html/wp-content/plugins/formcraft-form-builder/formcraft-main.php on line 326

Deprecated: stripcslashes(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/u6935536/public_html/wp-content/plugins/formcraft-form-builder/formcraft-main.php on line 329

Psikologlarımızdan randevu almak için aşağıdaki formu bize iletebilirsiniz: